Akademia Piłkarska "ZIOMKI - ZIMOWIT" Rzeszów

“...I TO UCZUCIE GDY WCHODZISZ NA BOISKO I NAGLE PRZESTAJE ISTNIEĆ WSZYSTKO”

Drodzy Ziomale, drodzy Rodzice

Od maja 2020 r. ponownie obowiązują standardowe składki członkowskie 

niedziela, 19 luty 2017

Wielki sukces o rok młodszych Ziomków w turnieju LPFA Rzeszów CUP!

Gra ze starszymi do łatwych nie należy, jednak drużyna AP Ziomki Rzeszów z rocznika 2006 prowadzona przez trenera Dawida Bartusia świetnie poradziła sobie w dzisiejszym turnieju dla rocznika 2005 organizowanym przez LPFA Rzeszów zajmując 1 miejsce w stawce 8 drużyn!

Od samego początku gra 11-letnich Ziomków była obiecująca. W pierwszym meczu nasz zespół podejmował drużynę Lechii Sędziszów Młp. Chłopcy stworzyli sobie mnóstwo sytuacji bramkowych jednak spotkanie zakończyło się jedynie skromnym zwycięstwem 1:0. Kolejne mecze w grupie miały bardzo podobny przebieg - dominacja na boisku, która nie do końca przekładała się na zdobycze bramkowe. Skuteczność pod bramką rywali raz po raz zawodziła. Porażka z silnym SMS-em Jarosław zieloni - 0:1 oraz wysokie zwycięstwo z Sokołem Sokołów Młp dały 2 miejsce w grupie i możliwość gry o finał z gospodarzami turnieju - LPFA Rzeszów. Spotkanie półfinałowe przebiegało pod dyktando Ziomków, kolejne pięknie wypracowane sytuacje nie były zamieniane na gole a przeciwnik tylko czyhał na kontratak. Bramkarze obydwu ekip zachowali czyste konta, więc do rozstrzygnięcia spotkania potrzebne były karne, w których próbę nerwów lepiej znieśli "zieloni". Finał z drużyną SMS-u Jarosław to zacięty mecz, w którym chłopcy pokazali ogromny charakter i wolę walki o każdą piłkę, czasem pomagało też szczęście. Jedyną bramkę w tym pojedynku strzelił zawodnik Ziomków - Michał Baran, który na koniec został wybrany zawodnikiem całego turnieju!

Warto odnotować poza bardzo dobrą grą w ataku (skuteczność do poprawy ), również świetną grę obronną naszych chłopców. W 5 meczach nasi bramkarze stracili zaledwie jedną bramkę! Wyróżniającym się zawodnikiem AP Ziomki Rzeszów 2006 został wybrany Maciej Borejko.

Chłopakom oraz trenerowi serdecznie gratulujemy wspaniałej postawy w rywalizacji ze starszymi przeciwnikami! 

Klasyfikacja końcowa turnieju LPFA Rzeszów Cup dla rocznika 2005:

  1. AP ZIOMKI Rzeszów 2006
  2. SMS Jarosław pomarańczowi
  3. SMS Jarosław zieloni
  4. LPFA Rzeszów
  5. AP Sanok
  6. SMS Resovia Rzeszów
  7. Lechia Sędziszów Młp.
  8. TG Sokół Sokołów Młp.

 

Czytany 2820 razy

Wspierają nas:

Facebook

Z życia akademii

Licznik odwiedzin

98522

 

Wszelkie prawa zastrzeżone
Akademia Piłkarska Ziomki Rzeszów


Realizacja