Akademia Piłkarska "ZIOMKI - ZIMOWIT" Rzeszów

“...I TO UCZUCIE GDY WCHODZISZ NA BOISKO I NAGLE PRZESTAJE ISTNIEĆ WSZYSTKO”

niedziela, 10 listopad 2019

Współpraca z FIZJO-SPORT Centrum Fizjoterapii i Motoryki

Akademii Piłkarskiej „Ziomki”  podjęła współpracę z FIZJO-SPORT Centrum Fizjoterapii i Motoryki

Główne cele współpracy:

1)      zwiększenie bezpieczeństwa oraz zmniejszenie występowania urazów wśród młodych sportowców;

2)      podniesienie poziomu sprawności motorycznej u młodych piłkarzy nie tylko pod kątem siły i wytrzymałości, ale przede wszystkim techniki i precyzji ruchu;

3)      dzięki specjalistycznemu podejściu, zawodnik będzie w stanie osiągnąć swoje maksymalne możliwości piłkarskie.

FIZJO-SPORT Centrum Fizjoterapii i Motoryki specjalizuje się od wielu lat w fizjoterapii, rehabilitacji i treningu sportowym. Od początku istnienia centrum, praca fizjoterapeutów opiera się przede wszystkim na analizie i ocenie ruchu oraz terapii funkcjonalnej. Głównym założeniem jest doskonalenie zdolności ruchowych, sprawności co ma bezpośrednie przełożenie na wynik sportowy.  Misją FIZJO-SPORT Centrum Fizjoterapii i Motoryki jest dbanie o jakość ruchu każdego sportowca. FIZJO-SPORT to grupa specjalistów w skład której wchodzą fizjoterapeuci i trenerzy, którzy szukają źródła dysfunkcji i dolegliwości bólowych. Praca ze sportowcem  i pacjentem podzielona jest na część edukacyjną – kognitywną (tzn. poznawczą) oraz na szczegółową ocenę i analizę ruchu, funkcji sportowca. Takie przemyślane działanie pozwala w pierwszej kolejności znaleźć, a później skorygować nawet najmniejsze zaburzenia, które często zmieniają się w duże uszkodzenia w obrębie narządu ruchu. Prawidłowo poprowadzona diagnostyka daje podstawy do tego, aby fizjoterapeuci i trenerzy mogli określić: czas terapii, cele terapii oraz odpowiednie postępowanie w obrębie działań sportowych i treningowych.

Celem jest:

1)      Całkowite wyleczenie - pełny powrót funkcji i sprawności oraz zabezpieczenie przed kontuzjami / urazami, a nie chwilowa poprawa czy obniżenie dolegliwości bólowych. 

2)      Działania prewencyjne, które pozwalają uniknąć przykrych dolegliwości poprzez pracę indywidualną jak również pracę w grupach, gdzie prowadzony jest w tym czasie trening wyrównawczy pod okiem specjalisty ruchu.

3)      Działania PRO, które mają na celu wprowadzenie doskonalenia motorycznego w grupie, która jest najbardziej sprawna.  

1. Screening zawodników | BEZPŁATNIE

Ocena zawodników pozwalająca określić stan i jakość aparatu ruchu.

Fizjoterapeuci FIZJO-SPORT będą brali pod uwagę poziom sprawności jak również występujące dysfunkcje, które bardzo często mają przełożenie na dolegliwości bólowe zawodników oraz przewlekłe urazy związane z przeciążeniami. 

Przeprowadzone badanie pozwoli odpowiednio podzielić na grupy młodych sportowców, tak aby finalna praca w grupach przebiegała sprawnie. Przeprowadzone badania pomogą nam przedstawić rodzicom oraz trenerom z jakimi przypadkami/dolegliwościami będziemy się zmagać i jakie są potrzeby w poszczególnych grupach zawodników. 

Wyniki uzyskane ze screeningu zawodników pozwolą podjąć odpowiednie kroki i wybrać najbardziej optymalną strategię pracy i treningu wyrównawczego w poszczególnej grupie. 
W czasie takiego badania - screeningu zawodników wykonywanych jest szereg testów ruchowych i funkcjonalnych, będących swoistym filtrem pozwalającym wychwycić informacje o słabościach każdego zawodnika. To właśnie dzięki tym informacjom fizjoterapeuta i trener ma możliwość określenia źródła problemu, kompensacji organizmu oraz sposoby ich korekcji. 

Nowatorskie podejście pozwala podjąć odpowiednią decyzję jakie możemy wprowadzić do treningu ćwiczenia, które będą odbudowały zaburzone funkcje. W ten sposób będziemy w stanie zadbać o poprawę ekonomii / ergonomii ruchu, energii oraz utrzymaniu równowagi, co obniża zarówno ryzyko urazu, jak i przeciążenia.

W cały proces również są zaangażowani trenerzy AP ZIOMKI, gdyż stała współpraca trener – fizjoterapeuta oraz fizjoterapeuta – trener jest bardzo ważna.

2. Warsztaty dla rodziców z fizjoterapeutą | BEZPŁATNIE

Spotkanie z rodzicami odbędzie się w podanym terminie przez FIZJO-SPORT. Będzie to warsztat z fizjoterapeutą i trenerem podsumowujący przeprowadzony screening na grupie zawodników oraz pokazujący kierunek współpracy z wyznaczonymi celami jakie będą do zrealizowania przez specjalistów z FIZJO-SPORT Centrum Fizjoterapii i Motoryki.

Na spotkanie będzie dostępna rejestracja ONLINE. Rodzice przebadanych dzieci zostaną poinformowani o spotkaniu.

Informacja o terminie będzie ogłoszona na stronie internetowej www.ziomki.eu a rejestracja odbędzie się online na stronie www.fizjoterapiarzeszow.pl. Każdy z rodziców młodych sportowców otrzyma powiadomienie drogą SMS’ową o możliwości skorzystania z takich warsztatów połączonych z przedstawieniem globalnych wyników oraz etapach kształcenia motorycznego. Będzie można porozmawiać ze specjalistami FIZJO-SPORT na żywo.

3. I-sza wizyta diagnostyczna z fizjoterapeutą | ODPŁATNIE 

Na hasło „AP ZIOMKI 2019” Klub AP Ziomki dopłaca 40 zł do pierwszego badania każdemu zawodnikowi. Finalnie do zapłaty pozostaje 110zł.

W niektórych przypadkach może zaistnieć potrzeba indywidualnej konsultacji i pracy z zawodnikiem w celu wyrównania deficytów ruchu oraz poukładania tak, aby trening w grupie był bezpieczny i możliwy. Rodzice wybranych zawodników po badaniu screening’owym mogą otrzymać w konkretnych przypadkach bezpośredniego SMS’a o konieczności wykonania badania szczegółowego – Iszej wizyty diagnostycznej z fizjoterapeutą w FIZJO-SPORT.  

Pierwsza wizyta diagnostyczna w FIZJO-SPORT Centrum Fizjoterapii i Motoryki:

 • Wywiad ze sportowcem dotyczący dolegliwości bólowych
 • Ocena i analiza ruchu.
 • Szereg testów strukturalnych i funkcjonalnych
 • Znalezienie przyczyny bólu oraz zmian w postawie i wzorcu ruchu
 • Plan terapii i treningu: określenie czasu, kierunku i celu
 • Podstawowe korekcje. Zmiana nawyków
 • Klasyfikacja do grupy motorycznej  

4. Trening wyrównawczy z fizjoterapeutą (kontrola motoryczna) – zajęcia grupowe | ODPŁATNIE – 120zł/m-c (abonament miesięczny)

FIZJO-SPORT CF i DOSKONALENIA MOTORYCZNEGO pracuje z wieloma zawodowymi sportowcami: Kamil Syprzak (piłka ręczna) Matylda Kowal (bieganie) Anna Sabat (bieganie) Fernendo Llorente (FC Napoli) oraz wielu innymi z południa i centralnej Polski.

Taki trening różni się od innych zajęć w tygodniu i można określić je mianem zajęć wyrównawczych, które są nastawione na podnoszenie sprawności każdego z zawodników. Głównymi celami jest prewencja, regeneracja oraz kształcenie optymalnych nawyków motorycznych. Młodzi piłkarze skupiają się zupełnie na innych sprawach aniżeli trenowaniu konkretnych aspektów taktycznych czy piłkarskich.

Zajęcia z fizjoterapeutą i trenerem fizjo dedykowane są dla wszystkich zawodników, którzy chcą bezpiecznie trenować i podnieść swój poziom sprawności poprzez realizację celu jakim jest poprawa efektywności treningu poprzez świadomy i prawidłowy ruch.

Celem treningu jest :

 • przygotowanie organizmu do obciążenia jakim są częste treningi i mecze, 
 • przygotowanie organizmu do sportu po odniesionej kontuzji,
 • zwiększenie efektywności treningu sportowego,
 • poprawa techniki ruchu i sprawności potrzebnej do uprawiania piłki nożnej,
 • zmniejszenie przeciążeń a co za tym idzie prawdopodobieństwa kontuzji.

Trening jest prowadzony przez kadrę FIZJO-SPORT, która posiada niezbędną wiedzę z medycyny, rehabilitacji oraz sportu. Dzięki temu zajęcia wyrównawcze są treningiem skutecznym i całkowicie bezpiecznym.

MIEJSCE

Na miejscu w FIZJO-SPORT Centrum Fizjoterapii / terminy podane przez FIZJO-SPORT zgrane z terminami treningów ZIOMKÓW.

Czytany 933 razy

Wspierają nas:

Facebook

Z życia akademii

Licznik odwiedzin

110940

 

Wszelkie prawa zastrzeżone
Akademia Piłkarska Ziomki Rzeszów


Realizacja